Counter

8 Şubat 2012 Çarşamba

Son ürünler...

Hatırlarsınız yapılacak işler listemdeki işler bittikçe paylaşıyorum işte bir bir; en sona boyunluk kalmıştı bir de eşimin bisiklet çantasına kırmızı yağmur kılıfı. Kılıf hala yok ama boyunluk nihayet bitti. 

İncecik bir ip ve incecik bir şiş ile sürekli saç örgüsü yaptım ya daral geldi. Uzunca bir süre ip ve örgü görmek istemiyorum :) 

Ama sonuç güzel oldu, ben beğendim, eşim de beğendi, sorun yok. İki gündür boynundan çıkarmıyor. Adamın yüzüne kuru kafa koymuşum, bir anlam aramayınız :) düzeltemiycem şimdi, idare ediniz...


Çanta kılıfına henüz başlayamadım. Nasıl yapacağımı bilemediğim için erteliyorum sanırım sürekli. Kısmet :) 

Bu arada bir de yine eşime ihtiyaçtan bir fotoğraf makinesi kılıfı yaptım. Şöyle ki makinesi pek kıymetli, bisikletine atlayıp makine ile turlara çıkılıyor filan ama makine bisiklet çantasına yerleştirilirken kendi kılıfı ile koyunca çok yer kaplıyor(muş), ben de ona keçeden bir kılıfcık yaptım işte bir gecede... Onu da göstereyim size. 


Şimdilik bu kadar. Bu ara elimde yeni iş yok. (Bitirip sizinle belli sebeplerden paylaşamadığım bazı ciciler var elbet, önümüzdeki haftayı bekliyorum). 
Bolca kitap ve bir de Fringe var izlemeye bugün başladığım keşfetmekte geç kaldığım cnbc-e dizisi. 

Soğuk memleketlerde olanlar, kendinize dikkat edin, üşütmeyin, grip olmayın. Hepinize kucaklar dolusu sevgiler... 


52 yorum:

 1. her ikiside çok güzel olmuş ama ben boyunluğa bayıldım doğrusu,emeğine sağlık..
  mutlu günler..

  YanıtlaSil
 2. ne kadar yaratıcısın..Boyunluk çok tarz olmuş,çok şık.
  İkisinede bayıldım.Ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 3. Boyunluğu da kılıfı da çok beğendim, eşin ne şanslı :)

  YanıtlaSil
 4. Nereden başlayacağımı bilemedim.
  Ne kadar özenli, kusursuz işler çıkartıyorsun arkadaşım. Fotoğraf makinası kılıfı bir harika! Ama kaşkol var yaaa o ne şıklık öyle yahu! Harikasın sen haaarika.

  YanıtlaSil
 5. boyunluğa ayrıca, fatağraf makinası kılıfına ayrıca bayıldım:)ikisi de harika! ellerinize sağlık...Fringe'e de ayrıca bayılıyorum:)

  YanıtlaSil
 6. canım o örgü nasıl birşey öyle,ne kadar muntazam duruyor,örgüden anlamayan birben kaldım galiba :) eşin mutlu günlerde kullansın inşAllah..o kılıfta çok hoş duruyor keçe olduğu içinde ayrıca bi sevdim :) emeğine sağlık canım ..

  YanıtlaSil
 7. Çok hoş olmuş her ikiside. Ellerine sağlık ve sağlıkla kullanılsın.

  YanıtlaSil
 8. Kesinlikle örgüde çok başarılısın,çok beğeniyorum senin ördüklerini. Kılıfında hakkını yemeyeyim canım, gayet başarılı. Bu arad okuduğun kitaplardan ve yorumlarından bizi mahrum etme.

  YanıtlaSil
 9. çok güzel olmuş ama bunu örmek sabır isterrrr

  YanıtlaSil
 10. Bizimle paylaşamadığın ne ola ki :P
  Ellerine sağlık senin, kuru kafayı da beğendim:P

  YanıtlaSil
 11. Boyunluk hazır gibi olmuş, çok beğendim. İyi günlerde kullansın eşin. Ellerine sağlık.
  Hele makine kılıfı da bayıldım, bittim:))

  YanıtlaSil
 12. Atkın çok güzel olmuş Rengim.Bana fenalaıklar geliyor atkı örerken.Üstelik sen ince iple örmüşsün.Eşin iyi günlerde kullansın.Makinen kılıfıda güzel fikir.Ben kendi makineme hala bir tane yapamadım, terzi kendi söküğünü dikemez hesabı..

  YanıtlaSil
 13. Ne şanslı bir beyzade bu böyle, hatun hep ona çalışıyor :)
  Ellerine sağlık tatlım, boyunluk çok şık, makina kılıfı da çok güzel olmuş...

  YanıtlaSil
 14. Nasıl mutlu oldum, nasıl sevindim, nasıl şımardım anlatamam. Emeklerime değmiş işte :)


  Sevgili Anne eli gibi, hoşgeldiniz. Ben de sizin blogunuzu ziyaret ettim şimdi, tekrar görüşmek üzere her daim.


  Elif Hanım, çok sağolun, yaratıcılık mı uydurukçuluk mu bilmiyorum, ama boyunluk gerçekten tarz olmuş dimi :))


  Esra' cım, çok teşekkür ederim. Adam şanslı dimi gerçekten, bunu akşam ona da söyliycem :)) Tamam tamam ben de şanslıyım kabul :)


  Projecim, uzun soluklu işler yapıyorum dimi, bir aydır örüyorum herhalde bu boyunluğu, valla gına gelmişti 2x100 gr ip, ör ör bitmedi yahu :)) Sağolasın.


  Ecer çok teşekkür ederim. Fringe' e başladım ve çarpıldım bakalım nasıl gidecek sanırım kolaylıkla bağımlısı olabilirim.


  Huzur' um, sonuç güzel oldu, ben de beğendim şükür ki yoksa hayatta söküp yeniden öremem bu kalınlıkta bir ipi, karın ağrısı olurdu bana :)) Sağool canım benim ama sen de becerirsin hiç inkar etme :))


  Dilek Hanım' cım, çok sağolun :))


  Sevgili Berenimo, çok sağol, daha önceki örgülerimi de gördün demek, çok sevindim :) Kitaplardan bahsederim tabi ne demek... Sevgiler,


  Dürr-i Yekta, sabrıma hayranım ben zaten :) (Abarttım tamam) Ki çocukken babam bana hep çok sabırsız olduğumu söylerdi. Çok sağol.


  Nil' im, paylaşacaklarımı merak ettim dimi :)) Meraklan biraz, aaazzz sonraa....


  Sevgili Okuyan çok teşekkürler, sağolasın.


  Nazan' cım geçenlerde sormuştun sen bu boyunluğun son halini, ne alemdedir diye bitmek üzere demiştim ama süründü gerçekten, sorma ben de daraldım sonlara doğru zaten. :) Çok teşekkürler, sevindim beğenmene. Hadi sen de benden gaz alıp bi kılıfçık yapıver, valla bir gecede yapılıyor :)


  Banu ablacım bu ara bir tek kendime çalışmadım zaten :)) Beyzade lafını pek sevdim, kullanacağımdır :) Çok teşekkür ederim :)))

  YanıtlaSil
 15. Bu arada Esra' cım senin postların da bana ulaşmıyor, izlemeye de aldım ama olmuyor. Her gün gelip kontrol edicem bundan sonra seni takip edebilmek için.

  YanıtlaSil
 16. eşini donatmışsın.
  yağmur boyunluğu bilmiyodum.

  YanıtlaSil
 17. Rengim boyunluk yapıyorum dediginde ben klasik boyunluklardan sanmıştım. Ama bu çok tarz olmuş ve eşinede çok yakışmış güle güle kullansın :) ve fotograf makinesi için yaptıgın çanta-kılıf çok hoş ellerine emegine saglık..

  YanıtlaSil
 18. Unuttum :( Fringe harika dimi? :)

  YanıtlaSil
 19. Deep, :) yağmur boyunluğu ne ki? Onu ben de ilk kez duyuyorum. Benden duyduğuna emin misin? :))


  Aslı' cım, tarz oldu dimi, ben de beğendim. Çok teşekkür ederim tatlım. Fringe bağımlılık yapacak gibi duruyor kaptırmamak lazım :)

  YanıtlaSil
 20. yine konu dışındayım:)
  yedeklere düştüm:)
  banchdeyim:)
  eline sağlık:)

  YanıtlaSil
 21. fotoğraf makinası kılıf da boyunlukta çok güzel olmuş. Özellikle boyunluk hazır gibi olmuş ellerine emeklerine sağlık.

  YanıtlaSil
 22. Hypo, olsun varsın, yine de uğradın ya mühim olan odur :)


  Fiamma' cım, çok sağol, en çok övgüyü boyunluğa aldım ya emeğime değdi işte :)

  YanıtlaSil
 23. ay o boyunluk ne kadar güzel öyle cankız...
  anaaa ne yapsan güzel oluyor helal sana ablam :)))

  YanıtlaSil
 24. Ben mimsavarım Deep :)


  Figen abla, sağolasın, senden bunu duymak ne güzel :) Asıl sen altından kalkılmaz işleri bile ustalıkla beceriyorsun her zaman...

  YanıtlaSil
 25. yazma dürtüsü düşler ve masallar yazıma yaptığın yorumu yanıtlamıştım. bi bak olar mı.
  :)

  mimlerle ödüller farklı.
  mimlerde, dilediğimiz bir konuda yazıyoruz. örneğin, çantamızda neler vardır, unutamadığımız bir çocukluk anımız vb. yazdıktan sonra başka blogçu arkadaşlarımızı mimleriz. yani onları seçeriz, işaretleriz. onlar da yazar isterlerse, sonra başka blogçuları mimlerler. yanıtlamak zorunlu diil tebi ki. mimler, blog yakınlaşması için çok sevimli araçlar. bi dolu blogçu var, blogunu daha yeni açmış oluyo, onlar özellikle çok seviyo, çünkü düşünülmüş oluyolar, kendilerini tanıtmış oluyolar vb.
  :)

  ödüller ise çok başka. arada bir ödül veririz birbirimize. en sevdiğim blog, bloglar gibi, en zarif blog gibi, en iyi blogçu gibi, en iyi iletişim olan blogçu gibi, ödül yazısı yazarız, fotosu koyarız, verdiklerimiz de bir ödül yazısı yazar, başkalarına ödül verir.

  mim ve ödülleri yolladığımız bloglara teker teker gidip heber vermek gibi de bir gelenek vardır.

  bir yıllık blogçuyum. eskimişim galiba.
  :)

  YanıtlaSil
 26. yanıtladım yine. okursun.
  kabul ederiz evet ama çok kötü bişi bu.

  YanıtlaSil
 27. Deep, açıklaman için çok teşekkür ederim. Ben ikisini de sevmiyorum demek ki ödül ve mim. Uzun uzun anlatmışsın çok teşekkürler.
  Yorumların sen yazınca geliyor mail adresime ama işte evde olduğumdan makine başında olduğumda görebiliyorum ancak. Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 28. dikiş makinesi mi.
  kolaylıklar.
  :)

  YanıtlaSil
 29. Yorumlarda geride kalmışım:))

  Fotoğraf makinesi kılıfı şık görünüyor, tek endişem acaba makineyi gerçekten korur mu olurdu.(sadece bir soru, bilmiyorum.)
  Boyunluk çok hoş görünüyor. Hiç beceremediğim şey yün örmek. Düz, lastik falan örmüşlüğüm vardır eskiden ama saç örgüsü hiçççç....
  Sevgiler Ülker`cim:)

  YanıtlaSil
 30. Deep, teşekkürier,


  Geç kaldın Semi' cim tam yok yazıyordum seni :)
  Kılıfın maksadı sadece bisikletin arkasına takılan çanta içinde korumak fotoğraf makinesini, yoksa darbelerden korumaz zaten. Yani sadece kılıf, çizilmesin, aman hiç bir şey direk dokunmasın maksat. Korur sanırsam :)
  Saç örgüsü bu kez fazlaca olduğu için pek bir zorladı beni de. Sen hiç eline almadığın için beceremediğini düşünüyor olma? Dikiş daha zor benim için mesela...
  Sevgiler benden de..

  YanıtlaSil
 31. ikisi de çok güzel olmuş, boyunluk çok kullanışlı bir şey bence, rengi de çok güzel olmuş. fotoğraf makinesi kılıfı da harika. çok pratik ve kullanışlı. ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 32. Teşekkür ederim Narçiçeğim...

  YanıtlaSil
 33. of boyunluk şahane olmuş rengim.nasıl beğenmesin.bravo valla sana.sabrına ve emeğine hayran oldum.
  hele fotoğraf makinesinin kılıfı !çok şeker ve şık .ellerin dert görmesin ve eşinde güle güle kullansın.
  ne kadar dikkat etsemde ben grip oldum bu arada yattığım yerden yazıyorum sana.ahh ne olur du komşum olsaydın..

  YanıtlaSil
 34. boyunluk harika olmuuş, o düğmelere de bittim zaten:) boyunluk bir gün bir anda evinizden kaybolursa bilin ki sorumlusu benim:)

  YanıtlaSil
 35. Dolunay' cım, çok geçmiş olsun. Senin bu aralar bünyen zayıf düştü sanırım. Sigarayı bırakmanı takiben hastalıklar da düştü peşine. Ben de sigarayı bıraktığım ilk günlerde bir sürü hastalıkla uğraşmıştım. Sen kendine biraz daha dikkat et bugünlerde vitamin de mi alsan acaba?
  Çok sağol hasta halinle bile gelip ziyaret ettiğin için. Ah sen benim komşun olaydın gerçekten ben seni hemen iyileştirirdim ki :)

  YanıtlaSil
 36. Eylem' cim, sağol tatlım. Öpüyorum :)

  YanıtlaSil
 37. Ne marifet ne marifet! Özellikle boyunluğa bayıldım, ne kadar da düzgün örmüşsün. Ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 38. Nalan Hanım, çok teşekkür ederim, çok naziksiniz, sizin gibi ustalar da beğenince hepten mutlu oluyorum.

  YanıtlaSil
 39. marilyn'i de yazdım. onu da kaçırma sakın.
  :)

  YanıtlaSil
 40. ben düşündüm de, o upuzun atkılar bence artık tarih olacak
  bu boyunluklar çok daha pratik.
  her geçen gün daha da çok beğeniyorum.
  yalnız bir hayalim var cankız.
  ben istiyorum ki o boyunluk, örgü şapka veya bereye bitişik olsun.öyle bir model bakınıyoum.bakalım yine ne uydurucam :)

  YanıtlaSil
 41. Haklısın Figen abla, acaba şu ör sök bere var ya onun alın kısmını haroşo değil de saç örgüsü yapıp takım yapabilir miyiz?

  YanıtlaSil
 42. ellerine sağlık ..çok hoş görünüyorlar

  YanıtlaSil
 43. Boyunluk çok güzel ama fotograf makinesi kılıfına bayıldım. Hem çok sevimli hem de çok işe yarıyacak bir şey. Ellerine fikirlerine sağlık. Bu arada CNBC-E dizilerini çok severim fakat Fringe'i izlemedim, bu yazın üzerine izleyeceğim. Bakalım nasıl bir dizi. Selamlar...

  YanıtlaSil
 44. Çok teşekkür ederim Chfashiontrend :)


  Sevgili Ehlikeyf, çok teşekkür ederim. Fringe' den 3 bölüm izledim, son derece başarılı. Lost' u izlediyseniz bunu da seversiniz...

  YanıtlaSil
 45. Ooo.. Ne güzel ne kullanışlı bir kılıf olmuş. Bayıldım. ABoyunluğa gelince, amaannn.. Nasıl dayandın. Ben başlasam yıllarca sürünür elimde. İnan çok ama çok güzel olmuş. Uğraştığına değmiş. Yıllarca kullanılır. Sağlami sıcak, her renkle giyilebilir. Ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 46. Çok teşekkürler Gülsüm abla, işsizlikten işte :))

  YanıtlaSil
 47. çok beğendim ve sizi takibe aldım. www.avildesign.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Alev hanım ben de bir koşu geleyim size de görüşelim ;))

   Sil
 48. boyunluğu çok sevdim. emeğinize elinize sağlık. çok güzel olmuş

  YanıtlaSil

Diğer yazılardan

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...